Motto bloga

„Książka to mędrzec łagodny i pełen słodyczy, który puste życie napełnia światłem, a puste serca wzruszeniem; miłości dodaje skrzydeł, a trudowi ujmuje ciężaru; w martwotę domu wprowadza życie, a życiu nadaje sens.”
Kornel Makuszyński

piątek, 27 marca 2015

Wygraj najnowszą powieść Renaty Czarneckiej!
Dzisiaj chciałabym Was zachęcić do wzięcia udziału w konkursie organizowanym przez Renatę Czarnecką – Autorkę powieści historycznej zatytułowanej Księżna Mediolanu. Książka opowiada o losach Izabeli Aragońskiej (1470-1524), która była matką królowej Bony (1494-1557).

Opis książki:

Gdy w 1489 roku dziewiętnastoletni książę Mediolanu Gian Galeazzo Sforza spotyka po raz pierwszy swą poślubioną per procura małżonkę, z trudem kryje rozczarowanie. Izabela Aragońska nieświadoma jeszcze niechęci męża pragnie kochać i rządzić Mediolanem. Tymczasem Lodovico Sforza Moro, wuj Izabeli i stryj Gian Galeazza, sprawuje faktyczną władzę w Mediolanie, usuwając w cień młodego bratanka. Z czasem Izabela odkrywa tajemnice rodu Sforzów, a zamiast oczekiwanej miłości poznaje smak upokorzenia i zdrady. Staje do walki o Mediolan osamotniona, pozbawiona wsparcia męża, którego szczerze kocha. Jej największą rywalką jest ambitna i pozbawiona skrupułów Beatrycze d’Este, małżonka Mora.

A teraz kilka słów o tym, co należy zrobić, aby wziąć udział w konkursie. Otóż musicie odpowiedzieć na następujące pytanie, które zadaje Wam sama Autorka książki:

Z której powieści Renaty Czarneckiej pochodzi poniższy fragment:

– Nadieżda Fiodorowna zachowała się grubiańsko – oceniła Helena – i prawdę mówiąc, należała jej się kara, lecz nie taka jaką wymierzyła jej księżniczka Biełozierska. Spójrz teraz, jakie mogą być tego konsekwencje nie tylko dla niej, lecz także dla jej biednego ojca, który będzie musiał użyć wszelkich sposobów, żeby jakoś ułagodzić gniew księcia Gagarina.

Swoje odpowiedzi wpisujcie w komentarzu pod postem, podając adres mailowy. W konkursie mogą brać udział wszyscy bez wyjątku, pod warunkiem, że mieszkają na terenie Polski. Na Wasze odpowiedzi Autorka czeka do niedzieli, czyli do 29 marca 2015 roku do godziny 20:00. Zwycięzcę drogą losowania wyłoni Autorka! Powodzenia!
6 komentarzy:

 1. A spróbuję
  Z książki "Pod sztandarem miłości"
  email: wybranyswiathistorii@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Fragment pochodzi z powieści pt.:"Pod sztandarem miłości: rok 1794".
  Pozdrawiam
  email: agko.agko77@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Fragment pochodzi z powieści - " Pod sztandarem miłości "
  wandasewio@02.pl

  OdpowiedzUsuń
 4. To normalne, Pani Renato, bardzo dobrze, że broni Pani swojej prywatności. W dzisiejszych czasach hejterzy tylko czekają na to, by komuś przyłożyć. Ale tak na marginesie, to biedni i słabi ludzie, tylko załamać ręce. Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 5. Sądzę, że jest to cytat z książki "Pod sztandarem miłości: rok 1794" :)
  spod.poduszki@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Powyższy fragment pochodzi z książki pt: "Pod sztandarem miłości: rok 1794"
  punia10@o2.pl

  pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.