O mnie/O blogu/O współpracy/KontaktKraina Czytania to mój nick, którym posługiwałam się na początku swojego blogowania. Z wykształcenia jestem nauczycielem języka angielskiego i tłumaczem oraz absolwentką Wydziału Prawa i Administracji. Swego czasu pracowałam również w bibliotece, i to właśnie wtedy zrodził się u mnie pomysł założenia bloga o książkach. Oprócz literatury pasjonuje mnie też historia, stąd połączenie tych dwóch dziedzin na blogu. Pracuję także jako dziennikarz - freelancer. Tworzę również autorskie teksty literackie. Swoje teksty publikowałam niegdyś na literackich i informacyjnych portalach internetowych, między innymi na opowiadania.pl i Onet.pl, oraz na łamach magazynu literacko-kulinarnego Obsesje. Swoje teksty literackie i publicystyczne podpisuję pseudonimem Agnes A. Rose.Moje teksty w sieci:

"Obsesje" nr 2/2013 - Kobiety Philippy Gregory - strony 12-13
Wywiad z Agnieszką Lingas-Łoniewską
Opowiadanie pt. "Dom za miastem" - odc. 1 
Opowiadanie pt. "Dom za miastem" - odc. 2 
Opowiadanie pt. "Dom za miastem" - odc. 3 
Opowiadanie pt. "Dom za miastem" - odc. 4 
Wywiad z Ałbeną Grabowską-Grzyb 
Wywiad z Przemysławem Borkowskim  
Niniejszy blog stanowi kontynuację Krainy Czytania, którą prowadziłam na platformie Blox od 13 kwietnia 2011 roku do 17 maja 2013 roku. W Krainie Czytania & Historii to blog historyczny i literacko-opiniotwórczy, na którym znajdują się opinie o książkach, wywiady z pisarzami oraz artykuły dotyczące literatury i historii. 

Jestem blogerką niezależną. Obecnie nie praktykuję stałej współpracy recenzenckiej z wydawnictwami, portalami literackimi oraz księgarniami. W związku z powyższym proszę wydawców o nieprzysyłanie mi do ewentualnej recenzji żadnych propozycji wydawniczych. Bloga prowadzę z pasji, natomiast nie dla zwykłej komercji, o czym informuję już w nagłówku bloga. Na swojej stronie nie piszę recenzji, a tylko opisuję wrażenia po przeczytaniu danej książki, dlatego dla mnie słowo recenzja” jest pojęciem umownym. Moje teksty o książkach to bardziej eseje niż klasyczne recenzje. Nie skupiam się jedynie na nowościach. Czytam te książki, na które akurat mam ochotę. Bardzo cenię sobie powieści wydane w latach 80. i 90. XX wieku, a także starsze. Interesują mnie głównie powieści historyczne, obyczajowe, literatura faktu, biografie oraz klasyka.

Czytam książki również w języku angielskim. Chętnie podejmę się pisania artykułów dotyczących tematyki literackiej bądź historycznej dla czasopisma, magazynu, gazety, portalu czy wydawnictwa, o ile nie będzie to współpraca non-profit. 

Jeżeli chcesz się ze mną skontaktować w jakiejkolwiek sprawie, użyj formularza kontaktowego, który znajdziesz w bocznej szpalcie bloga lub poniższego adresu mailowego:


agnes.rose@onet.plSwego czasu współpracowałam z takimi wydawnictwami, jak: 

Książki, na okładkach których znajduje się moja rekomendacja: 
Czytając „W zapomnieniu", czytelnik powinien mieć na uwadze, że nie jest to jedynie historia miłości gangstera i dziewczyny, która zupełnie bezwiednie zostaje uwikłana w środowisko, które do tej pory było jej obce i w którym nigdy nie powinna była się znaleźć. Tę powieść należy rozumieć znacznie szerzej. Autorka zawarła w niej pewne bardzo ważne przesłanie, o którym ludzie tak często dzisiaj zapominają.Kiedy stykają się ze sobą dwa tak różne światy, jak Kathriny Russell i Tommy’ego Cordella, niemożliwe jest, aby nie doszło do wybuchu. Praktycznie więcej ich dzieli niż łączy. Jedynym wspólnym ogniwem jest praca nad najnowszą płytą Semtexu. W dodatku każde z tych dwojga dźwiga na barkach dramat swojej własnej przeszłości. Czy będą w stanie pokonać wzajemną niechęć? Jak poradzą sobie z uczuciem, którego do tej pory żadne z nich nie znało, a które nagle eksploduje niczym Etna?

Widać, że Renata L. Górska potrafi doskonale żonglować słowami, w wielu momentach wywołując uśmiech na twarzy czytelnika. 

(Wydanie II)

W tym momencie mogę śmiało napisać, że jedno z moich marzeń właśnie się spełniło. Bardzo długo czekałam na dzień, w którym wezmę do ręki powieść Agnieszki Lingas-Łoniewskiej. Nie żałuję ani chwili spędzonej przy tej lekturze. Jako czytelnik, otrzymałam to, czego oczekiwałam. Powieść już od pierwszej strony trzymała mnie w napięciu. Wciąż zastanawiałam się, co będzie dalej i kim tak naprawdę jest psychopata, który w bestialski sposób morduje zielonookie blondynki. Niestety, nie udało mi się wytypować prawdziwego zabójcy, a to oznacza, że fabuła powieści jest fantastycznie skonstruowana.


Książki wydane pod patronatem medialnym mojego bloga:

Książka, w której wykorzystano fragment mojego tekstu: 
W Królowej Śniegu pojawiają się dwa symbole Zła. Są nimi diabelskie lustro i sama Królowa Śniegu. Szatańskie zwierciadło sprawia, że ludzie widzą dookoła siebie jedynie to, co złe, przez co sami również stają się źli. Z kolei Królowa Śniegu wyposażona jest w potężną moc odbierania życia, gdyż może zasypać śniegiem czy skuć lodem. Jest także w stanie odebrać człowiekowi uczucie miłości, co przemieni go w egoistę...