O mnie/O blogu/O współpracy/Kontakt







Witaj na mojej stronie W Krainie Czytania & Historii. Z wykształcenia jestem nauczycielką języka angielskiego i tłumaczką oraz absolwentką Wydziału Prawa i Administracji. Ta strona powstała z potrzeby pisania o książkach, literaturze i historii. Swego czasu krótko pracowałam w bibliotece i to jeszcze bardziej zmotywowało mnie do stworzenia swojego miejsca w sieci; miejsca, które w pełni odzwierciedlałoby moje pasje. Czasami zdarza mi się też pracować jako dziennikarka kulturalna, czyli tak zwany freelancer. Tworzę również autorskie teksty literackie. Niegdyś publikowałam je na literackich portalach internetowych, jak na przykład Opowiadania.pl. Pisałam również dla Onet.pl oraz na łamach nieistniejącego już magazynu literacko-kulinarnego Obsesje. Swoje teksty literackie i publicystyczne podpisywałam pseudonimem Agnes A. Rose. Pseudonimu tego nadal używam, tworząc dla rynku anglosaskiego. W języku angielskim piszę eseje historyczne i literackie, a także opowiadania i powieści obyczajowe. 

W Krainie Czytania & Historii to strona historyczna i literacko-opiniotwórcza, na której znajdują się opinie o książkach, wywiady z pisarzami oraz artykuły dotyczące literatury i historii. Obecnie skupiam się wyłącznie na historii, szczególnie na historii Anglii, która jest dla mnie najciekawsza. 

Jestem eseistką i dziennikarką niezależną. Obecnie nie praktykuję stałej współpracy recenzenckiej z wydawnictwami, portalami literackimi oraz księgarniami. W związku z powyższym proszę wydawców o nieprzysyłanie mi do ewentualnej recenzji żadnych propozycji wydawniczych, z wyjątkiem propozycji współpracy jako recenzent wewnętrzny. Swoją stronę prowadzę z pasji. Nie piszę na niej standardowych recenzji, a tylko opisuję wrażenia po przeczytaniu danej książki, dlatego dla mnie słowo recenzja” jest pojęciem umownym. Moje teksty o książkach to bardziej eseje niż klasyczne recenzje. Nie skupiam się jedynie na nowościach. Czytam te książki, na które akurat mam ochotę. Bardzo cenię sobie powieści wydane w latach 80. i 90. XX wieku, a także starsze. Interesują mnie głównie powieści historyczne, obyczajowe, literatura faktu, biografie oraz klasyka.

Czytam książki również w języku angielskim. Chętnie podejmę się pisania artykułów dotyczących tematyki literackiej bądź historycznej dla czasopisma, magazynu, gazety, portalu czy wydawnictwa, o ile nie będzie to współpraca non-profit. 

Jeżeli chcesz się ze mną skontaktować w jakiejkolwiek sprawie, użyj formularza kontaktowego, który znajdziesz w bocznej szpalcie strony, lub poniższego adresu mailowego:


agnes.rose@onet.pl


Wydawnictwa, z którymi współpracowałam: 




























Książki, na okładkach których znajduje się moja rekomendacja: 




Czytając „W zapomnieniu", czytelnik powinien mieć na uwadze, że nie jest to jedynie historia miłości gangstera i dziewczyny, która zupełnie bezwiednie zostaje uwikłana w środowisko, które do tej pory było jej obce i w którym nigdy nie powinna była się znaleźć. Tę powieść należy rozumieć znacznie szerzej. Autorka zawarła w niej pewne bardzo ważne przesłanie, o którym ludzie tak często dzisiaj zapominają.



Kiedy stykają się ze sobą dwa tak różne światy, jak Kathriny Russell i Tommy’ego Cordella, niemożliwe jest, aby nie doszło do wybuchu. Praktycznie więcej ich dzieli niż łączy. Jedynym wspólnym ogniwem jest praca nad najnowszą płytą Semtexu. W dodatku każde z tych dwojga dźwiga na barkach dramat swojej własnej przeszłości. Czy będą w stanie pokonać wzajemną niechęć? Jak poradzą sobie z uczuciem, którego do tej pory żadne z nich nie znało, a które nagle eksploduje niczym Etna?





Widać, że Renata L. Górska potrafi doskonale żonglować słowami, w wielu momentach wywołując uśmiech na twarzy czytelnika. 





(Wydanie II)

W tym momencie mogę śmiało napisać, że jedno z moich marzeń właśnie się spełniło. Bardzo długo czekałam na dzień, w którym wezmę do ręki powieść Agnieszki Lingas-Łoniewskiej. Nie żałuję ani chwili spędzonej przy tej lekturze. Jako czytelnik, otrzymałam to, czego oczekiwałam. Powieść już od pierwszej strony trzymała mnie w napięciu. Wciąż zastanawiałam się, co będzie dalej i kim tak naprawdę jest psychopata, który w bestialski sposób morduje zielonookie blondynki. Niestety, nie udało mi się wytypować prawdziwego zabójcy, a to oznacza, że fabuła powieści jest fantastycznie skonstruowana.


Książki wydane pod patronatem medialnym mojej strony:









Książka, w której wykorzystano fragment mojego tekstu: 




W Królowej Śniegu pojawiają się dwa symbole Zła. Są nimi diabelskie lustro i sama Królowa Śniegu. Szatańskie zwierciadło sprawia, że ludzie widzą dookoła siebie jedynie to, co złe, przez co sami również stają się źli. Z kolei Królowa Śniegu wyposażona jest w potężną moc odbierania życia, gdyż może zasypać śniegiem czy skuć lodem. Jest także w stanie odebrać człowiekowi uczucie miłości, co przemieni go w egoistę...